Wybieram dobre myśli – afirmacja na każdy tydzień roku // PROJEKT ROZWOJOWY

afirmacje

WYBIERAM DOBRE MYŚLI – nowy roczny cykl cotygodniowych afirmacji wzmacniających rozwój osobisty i budujących wspaniałą relację ze sobą i z życiem.

Cykl WYBIERAM DOBRE MYŚLI to pozytywna afirmacja na dany tydzień roku. Każda z afirmacji, jaką Ci zaproponuję związana jest z tematem miesiąca i oddziałuje na sferę życia (Ciebie), którą się aktualnie zajmujemy. Oczywiście dowolnie możesz korzystać z afirmacji, wybrać te, które Ci odpowiadają i których w danej chwili najbardziej potrzebujesz. Afirmacje będą się pojawiać na Facebooku, a także w poście na blogu, podsumowującym dany miesiąc.

Dlaczego afirmacje?

Mogłabym najprościej powiedzieć, że dlatego, bo są lepsze od narzekania, marudzenia, oceniania i krytykowania. Ale afirmacja to coś głębszego – to dobra myśl, która kiełkuje, to małe ziarenko, które zasadzasz w swojej głowie i codziennie podlewasz, żeby wyrosło z niego wspaniałe silne drzewo, które będzie Ci dawać zdrowe i pyszne owoce, chronić od deszczu i wiatru i będzie dla Ciebie schronieniem i siłą w każdym trudnym momencie. Drzewo, które urośnie z pielęgnowania dobrych myśli każdego dnia, będzie Twoją siłą i Twoim schronieniem we wszystkich życiowych sztormach i wichurach. Nie zawsze wszystko w życiu układa się dobrze, a czasem układa się bardzo źle i właśnie wtedy zasoby, jakie zbudowaliśmy przez ostatnie lata, mają ogromne znaczenie. Pozwalają nie tylko przetrwać, ale i wyjść cało z różnych turbulencji życiowych. Jednak, aby afirmacja miała taką siłę i aby działała, musi spełniać kilka warunków. Chciałabym Ci przybliżyć te, które mają największe znaczenie:

1. Najważniejsze jest to, aby afirmacja była dla Ciebie DOBRA. Skąd będziesz to wiedzieć? Poczujesz. Jeśli czujesz, że dane zdanie z Tobą współgra, że Cię ociepla, otula, wzmacnia (nawet jeśli przy tym pojawiają się trudne emocje, np. smutek, bo aktualnie brakuje Ci tego w życiu) to jest dla Ciebie. Jeśli jednak Cię drażni, jeśli podchodzisz do niej cynicznie, coś Cię uwiera, to nie jest dla Ciebie. Wtedy możesz poszukać innej lub skorzystać z punktu 2.

2. Po drugie afirmacja musi być do Ciebie DOPASOWANA – ja będę Ci proponować różne afirmacje, ale możesz je dowolnie przekształcać i zmieniać tak, aby każda z nich była dla Ciebie dobra w danym momencie Twojego życia. Zawsze na podstawie moich propozycji, możesz też stworzyć własną afirmację, która będzie całkowicie w zgodzie z Tobą i z tym, czego aktualnie potrzebujesz.

3. Afirmacja nie będzie miała żadnego znaczenia, jeśli nie wzmocnisz jej uczuciem. Sama afirmacja może pozostać dla Ciebie całkowicie bez znaczenia, jak każde inne przypadkowo wypowiedziane zdanie w ciągu dnia. Bez uczucia, bez emocji większość rzeczy w życiu traci swoją moc. Można pracować, nie wkładając w to pasji. Być z kimś z przyzwyczajenia, a nie z miłości, przeżywać kolejny dzień jak automat i nawet nie zauważać, co dzieje się wokół. Wtedy, niezależnie, co Cię spotka, nie będzie to miało większego znaczenia. Bycie biernym obserwatorem sprawdza się przy radzeniu sobie ze złością i zmianie perspektywy, ale nie w życiu. Życie wymaga Twojego zaangażowania. Jeśli chcesz zmiany w swoim życiu, musisz ją najpierw POCZUĆ – musisz sobie pozwolić na doświadczenie danego uczucia. Co to oznacza w praktyce? Jeśli Twoją afirmacją jest proste zdanie „Jestem ważna i kochana” to wewnętrznie musisz spróbować poczuć, jak to jest być ważnym i kochanym, jakie to uczucie, co to zmienia w Twoim wnętrzu… co dzieje się z Twoim ciałem, z Twoimi myślami, z Twoim sercem, kiedy własnie tak do siebie mówisz? Nie chodzi o to, żebyś od razu to poczuł w 100%, to czasem niemożliwe (przez blokady, które afirmacja ma właśnie rozbroić). Chodzi o to, żebyś spróbował, żebyś zaczął się z tym uczuciem oswajać, żeby pojawiły się emocje, nawet jeśli obecnie są trudne. Przy codziennej praktyce z czasem zaczniesz naprawdę czuć, jak to jest być ważnym i kochanym i co to oznacza dla Ciebie. Wtedy ziarenko się przyjmie i zacznie kiełkować.

4. Zmiana potrzebuje czasu. To ważny element. Czasem obserwujesz ludzi, którzy „z dnia na dzień” znaleźli miłość życia, odnieśli spektakularny sukces, odkryli swój talent, albo zaczęli realizować swoje największe marzenia. Porozmawiaj z nimi… zapytaj, czy to rzeczywiście było z dnia na dzień? Szybko się przekonasz, że na zmianę pracowali miesiącami lub latami. Oczywiście, kiedy duża zmiana się pojawia, zaskakuje nawet ich samych, ale stoją za nią godziny, miesiące i lata pracy, nad sobą i nad swoim życiem. Afirmacje działają, podobnie jak inne dobre nawyki, które praktykujemy, ale potrzebują czasu, systematyczności i Twojego zaangażowania.

5. Ciesz się chwilą, w której afirmujesz. Niech to będzie Twój szczęśliwy moment. Nawet, jeśli za chwilę wrócisz do najbardziej beznadziejnego życia, jakie jesteś sobie w stanie wyobrazić, to ta chwila niech będzie dobra. Poczuj to, co mówisz i uwierz w to, choćby tylko na kilka sekund – kilka sekund wiary to wiadro wody dla Twojego kiełkującego ziarenka.

Wiesz już, jak afirmować. Teraz śledź kolejne afirmacje TUTAJ, zobacz, co dobrego wniosą do Twojego życia i wybieraj te, które będą najlepsze dla Ciebie!

Z mojego osobistego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że w trudnych chwilach, codzienna afirmacja jest dla mnie ogromnym wsparciem. Były momenty w moim życiu, kiedy dzięki afirmacjom robiłam rewolucję w moim wnętrzu, a były też spokojne chwile, kiedy dzięki nim po prostu się wzmacniałam i pamiętałam o tym, co dla mnie ważne w danym momencie. Zawsze była to wartościowa i bardzo wspierająca praktyka, dzięki której czułam się lepiej i żyłam pełniej w zgodzie ze sobą. Dlatego bardzo Cię zachęcam do tego, żebyś spróbował, bo afirmacje praktykują i polecają tak wspaniałe osoby, jak Louise’a Hay, Miranda Kerr, Dagmara Skalska, czy Agnieszka Maciąg. A to naprawdę wartościowe i bardzo świadome kobiety, które praktykują je od lat.

Jestem bardzo ciekawa, jakie masz doświadczenia z afirmacjami i jak spodoba Ci się ten cykl…

z miłością,

m.