Holistyczne projektowanie życia – 12 miesięczny projekt rozwojowy

świadomy rozwój osobisty

Lubisz wyzwania i projekty? Chcesz się rozwijać, lepiej poznawać siebie, zacząć projektować życie, w którym poczujesz się naprawdę dobrze? Chcesz zadbać o wszystkie sfery swojego życia i postawić w życiu na jakość, a nie na ilość? I w końcu, czy potrzebujesz kogoś, kto dajmy na to, przez rok, będzie Twoim towarzyszem podróży? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś, ten projekt jest dla Ciebie!

Jak powstał projekt?

Lubię projekty i lubię wyzwania. Od 8 lat nieustannie stawiam wyzwania samej sobie i projektuję życie, w którym codziennie się zakochuję. Odkrywam siebie, poznaję swoje wartości, uczę się szeroko rozumianego zarządzania sobą i swoim życiem, a przede wszystkim stawiania w życiu na jakość, nie na ilość. W ciągu ostatnich lat zdobyłam wiedzę i doświadczenie, które dzisiaj pozwalają mi projektować moje życie marzeń. Nie, nie żadne idealne, ale dobre, pełne radości i satysfakcji, a przede wszystkim, świadome i prawdziwie moje. Tego samego, z powodzeniem, uczyłam w ostatnich latach moich klientów.

Kilka miesięcy temu, po ostatnich dwóch, bardzo intensywnych latach w życiu osobistym i w pracy: przyjęć, podróży, przeprowadzki, tworzenia projektów, kursów, pisania i pracy coachingowej, kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, chciałam odpuścić sobie pracę zawodową na jakiś czas. Pomyślałam, że teraz jest czas na coś innego. No i wytrzymałam… kilka miesięcy, kiedy niezmiennie każdego jednego dnia, oprócz rozwoju mojej ukochanej córeczki, moje myśli krążyły wokół psychologii. Dzisiaj, miesiąc przed narodzinami mojego dziecka, wiem doskonale, że choć za chwilę będę pełnoetatową mamą, to psychologia, coaching, projekty rozwojowe i praca z ludźmi to coś, czego nie mogę, a przede wszystkim nie chcę sobie odpuścić, ani odłożyć na później. To moja pasja, misja i jak sądzę, przeznaczenie, dzielić się tym, czego sama się nauczyłam. Bo choć uwielbiam stan „szczęśliwości”, nigdy nie zależało mi tylko na tym, żebym sama była szczęśliwa, chciałam uszczęśliwiać świat, chciałam krzyczeć, że można(!) być szczęśliwym, walczyć o siebie, że można sobie poradzić z najtrudniejszymi emocjami i budować wartościowe życie, nawet zaczynając od siedzenia w czarnej dziurze (wiem, bo siedziałam w nie jednej…). Kiedyś chciałam krzyczeć, że się da – budzić energię, motywację i marzenia. Dzisiaj chcę się też, a właściwie przede wszystkim, dzielić „JAK” – praktyką, doświadczeniem i wiedzą, którą możesz wykorzystać w swoim życiu.

I właśnie tak, kiedy byłam tuż przy rezygnacji z psychologii na jakiś czas, w ostatnim czasie buduję projekt, w którym jestem zakochana po uszy, bo dzięki niemu będę Ci przekazywać wartościową wiedzę i doświadczenie w kreatywnej formie 12 miesięcy tematycznych… Jesteś ciekawy? Zapraszam do projektu!

Miesiące tematyczne. Co to takiego?

Przez kolejnych 12 miesięcy roku poruszę 12 tematów, które pozwoliły mi zaprojektować życie, które kocham. To tematy bardzo różne (choć tworzące całość) i czasem związane bardziej z „psyche”, a czasem mocniej z „life”. Wszystkie jednak wymuszają pracę nad sobą, poznawanie swoich wartości i świadomy, głęboki rozwój. Bo tylko w taki rozwój wierzę i tylko taki rozwój ma dla mnie sens.

Dlaczego właśnie 12 miesięcy tematycznych?

Przede wszystkim dlatego, że wierzę w holistyczny rozwój i w całościową pracę nad sobą. Nie wyobrażam sobie mieć zdrowego poczucia wartości, nie dbając o moje ciało i zdrowie. Podobnie jak niemożliwe byłyby dla mnie zdrowe, bliskie relacje z innymi, bez dbania o moje emocje. Gdyby nie ćwiczenie pewności siebie, nie realizowałabym swoich marzeń, a gdybym zostawiła mojej głowie na pożywkę dręczące lęki, nie cieszyłabym się życiem i każdym dniem tak, jak dzisiaj. Wszystko się ze sobą łączy, współgra, oddziałuje na siebie. Jednocześnie, nie trzeba wcale zajmować się wszystkim na raz, bo praca na jednym poziomie życia, przynosi też efekty na innych. Kiedy zamienimy twarde krzesła w salonie, na miękką puszystą sofę od razu odczujemy różnicę… jeden element czasem robi ogromną różnicę. Najważniejsze to znać swoje wartości, priorytety, siebie… i szukać swojej drogi, próbować nowych sposobów, być otwartym na możliwości i swoje potrzeby.

Jest też drugi powód – wiem, ile w ciągu jednego roku można zmienić w swoim życiu. Doświadczyłam takiej zmiany i obserwowałam ją wielokrotnie u innych. Kolejne lata mogą mijać tak, jakby nic się nie działo, lub mogą być przełomowe i niezwykłe, pełne przygód, a przede wszystkim Ciebie.

Dlatego w ciągu najbliższego roku chcę Ci zaproponować wyjątkowy projekt – 12 miesięcy tematycznych, dzięki którym przyjrzysz się swojemu życiu z różnych perspektyw. Będziesz mógł w każdym miesiącu pracować nad inną sferą swojego życia i zobaczyć, czego najbardziej potrzebujesz. Co najważniejsze, do projektu nie musisz w żaden sposób „przystępować”, ani zapisywać się. Ja tworzę, Ty korzystasz – co z tego weźmiesz zależy wyłącznie od Ciebie.

Co dostaniesz w czasie projektu?

  • co-tygodniowe artykuły dotyczące tematu miesiąca
  • darmowe produkty pdf – ćwiczenia, listy, zadania, inspiracje, które pomogą Ci w rozwojowej podróży
  • transmisje na żywo, dotyczące konkretnego tematu, odbywające się na facebooku
  • afirmacje, które pomogą Ci budować dobre życie (związane z tematami miesiąca)
  • listy Boho, jeśli postanowisz zapisać się na newsletter – w nich znajdziesz moje bardziej osobiste doświadczenia i przemyślenia
  • a także dodatkowe produkty i kursy, pogłębiające rozwój w danym temacie

Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Cię do aktywnego uczestnictwa w projekcie, dzielenia się Twoimi doświadczeniami, wiedzą i przemyśleniami. Mam nadzieję, że to będzie niezwykła, kreatywna i rozwojowa podróż, która spodoba Ci się tak bardzo, jak mi kilka lat temu! A przede wszystkim taka, która pozwoli Ci zaprojektować dobre jakościowo życie.

Jaki jest rozwojowy rozkład jazdy na kolejne trzy miesiące?

SIERPIEŃ – slow life
Sierpień to miesiąc, który kojarzy mi się z soczystością, pełnią i slow… wszystko jest w pełni dojrzałe, nasycone i pachnące. Dlatego to dobry czas, żeby zwolnić i tej pełni doświadczyć, poczuć ja i się nią nasycić tak, aby starczyło na kolejne jesienno-zimowe miesiące. Sierpień to pełnia lata i pełnia życia i właśnie w tym miesiącu warto poczuć się jednością z urodzajnością i obfitością, jaką przynosi ten miesiąc. Dodatkowo, warto się zrelaksować, odpuścić i pozwolić sobie na pełny chill przed kolejnymi, intensywnymi miesiącami roku, kiedy życie zaczyna zazwyczaj przyspieszać po leniwym lecie. To idealny miesiąc, aby nauczyć się prostych sposobów na radzenie sobie ze stresem, relaksowanie i odpoczynek nawet w bardzo zabieganej codzienności.

WRZESIEŃ – Zdrowy styl życia
Wrzesień to w Polsce czas, kiedy o pyszne, zdrowe i lokalne owoce i warzywa naprawdę łatwo. Są lokalne, łatwo dostępne, zdrowe i tanie. I dlatego ten czas warto wykorzystać, dbając o swoje zdrowie i wzmacniając organizm przez zimą. To dobry okres na zmianę nawyków, oczyszczenie organizmu i zaopatrzenie go w witaminy i minerały, które będą miały kluczowe znaczenie w czasie zimy, przeciwdziałając nie tylko przeziębieniom i grypom, ale także spadkowi nastroju i chandrze, która tak wielu z nas towarzyszy w szarych zimowych miesiącach.

PAŹDZIERNIK – Sukces w zgodzie ze sobą
Początek jesieni to dobry miesiąc, aby skupić się na swoich aspiracjach i samorealizacji. Nie chodzi tylko o kwestie zawodowe, ale o sukces życiowy, o realizację swoich pasji i spełnianie marzeń – o tworzenie takiego życia, którym naprawdę chcesz żyć. Po letnim wypoczynku i doświadczaniu świata „na zewnątrz”, po obfitości, radości i slow, jakie dały nam letnie miesiące, warto skupić się na konkretnych celach. Czas na wysiłek, działanie, plany. Ale tylko te w zgodzie ze sobą i prawdziwie Twoje.

Co jeszcze trzeba powiedzieć o projekcie?

Nie ukrywam, że to projekt eksperymentalny, zarówno dla mnie, jak i dla Ciebie. Techniki, wiedza i wartości, jakie chcę Ci przekazać są potwierdzone badaniami i doświadczeniem moim i moich klientów, natomiast forma projektu jest już eksperymentem. Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie zrealizować roczny plan i że zarówno dla mnie, jak i dla Ciebie będzie to niezwykła rozwojowa przygoda. Oczywiście Ty możesz korzystać tylko z wybranych części projektu, czerpać z poszczególnych tematów i brać udział w tych częściach, które będą dla Ciebie wartościowe. Dla mnie jednak, systematyczne prowadzenie takiego projektu to duże wyzwanie, szczególnie, że za miesiąc zostanę mamą. Jednocześnie ten projekt jest dla mnie tak ważny, że chcę go zrealizować, trochę dla siebie, ale przede wszystkim dla Ciebie – chcę codziennie dawać światu od siebie coś dobrego i wartościowego, bo jestem niesamowicie wdzięczna, że mogę na tym świecie być i go doświadczać. Mam nadzieję, że w czasie naszej wspólnej podróży nie tylko ja będę motywować Ciebie, ale także Ty mnie, abym regularnie dostarczała Ci kolejne porcje wiedzy, inspiracji i doświadczeń.

No to co, jesteśmy w tym razem? Jesteś gotowy na rozwojową przygodę?

Oto hasztagi, które będą nam towarzyszyć w czasie 12 rozwojowych miesięcy:

#12rozwojowychmiesięcy

#holistyczneprojektowanieżycia

 

z miłością,

m.