TEMAT SIERPNIA: SLOW LIFE „Jak w najbardziej zabieganym życiu praktykować mindfulness każdego dnia?”

mindfulness

Sierpień to miesiąc, który kojarzy mi się z soczystością, pełnią i slow… wszystko jest w pełni dojrzałe, nasycone i pachnące. Dlatego to dobry czas, żeby zwolnić i tej pełni doświadczyć, poczuć ją i się nią nasycić tak, aby starczyło na kolejne jesienno-zimowe miesiące. Sierpień to pełnia lata i pełnia życia i właśnie w tym miesiącu warto poczuć się jednością z urodzajnością i obfitością, jaką przynosi ten miesiąc. Dodatkowo, warto się zrelaksować, odpuścić i pozwolić sobie na głęboki relaks przed kolejnymi, intensywnymi miesiącami roku, kiedy życie zaczyna zazwyczaj przyspieszać po leniwym lecie. A co, jeśli nie mamy czasu? Przecież, mimo wakacji, mamy dzieci, pracę, obowiązki. Przecież problemy nie zniknęły tylko dlatego, że świeci słońce. A jednak w tym miesiącu jest coś magicznie zwalniającego. I właśnie to warto wykorzystać do pełniejszego odkrywania codzienności i do zmiany perspektywy. Dlatego w sierpniu przedstawię Ci proste sposoby na zwolnienie, złapanie chwil i nasycenie się nimi.

Nie będę Cię namawiać do zaszycia się w lesie i wielogodzinnej medytacji, wręcz przeciwnie, chcę Cię w tym miesiącu zachęcić do pełniejszego zanurzenia się w Twoim życiu – slow life to nie zmiana życia, ale pełniejsze branie w nim udziału. W sierpniu przedstawię Ci sposoby na zatrzymanie się, zwolnienie, dostrzeżenie otaczającej Cię rzeczywistości, którą tak łatwo pominąć, pędząc z jednego miejsca w kolejne, z jednego dnia w następny. A przecież te chwile, te niezwykłe momenty i kolejne dni nigdy już nie wrócą… nie chodzi o to, żeby je zatrzymać, ale o to, żeby je zauważyć, poczuć, żeby naprawdę w nich być.

W tym miesiącu przeczytasz na blogu o sztuce wypoczynku, nawykach zen, pełniejszym korzystaniu z codzienności, akceptacji i byciu pełniej obecnym, a także o tym, jak dzięki drobnym zmianom zwiększyć jakość swojego życia. Na Facebooku pojawią się pomocne afirmacje. Do końca miesiąca będziesz mógł także pobrać darmowy kurs „Cudowne 10 minut – trening mindfulness dla zapracowanych” (przeczytasz o nim w kolejnym wpisie). Możesz się także zapisać na mój alternatywny newsletter „listy Boho” i otrzymać moje bardziej osobiste rozważania i doświadczenia dotyczące mindfulness i slow life. Odbędą się także dwie transmisje na Facebooku dotyczące tematu miesiąca.

21 sierpnia 10.00 – tematem głównym będzie SLOW LIFE

23 sierpnia 10.00 – tematem głównym będzie MINDFULNESS

Dokładne tematy podam na Facebooku niedługo.

 

Zapraszam Cię więc do spędzenia razem cudownego sierpnia pełnego świadomości, obfitości i slow…

z miłością,

m.